“Suudlus on sissepääsutee õndsuse ja armastuse kogemuseni. Suudlus kutsub esile erootilise kirglikkuse, erutab südant ja on oma loomuliku sügavama minaga ühenduse loomise algatuseks.” – Kama Sutra

 

Kama Sutra pühendab terve peatüki suudlemisele. Sarnaselt seksile, võib tekkida küsimus, kas mul on vaja suudlemist õppida? Kas see ei ole nauditavam spontaanselt ning lihtsalt kogedes seda ilu, mis juhtub, kui kaks inimest intiimselt kokku tulevad? 

 

Kama Sutras on öeldud, “Kirg ei tea reegleid, kohta ega aega.” Jah, loomulikult on parim viis olla ühenduses oma sügava intuitsiooni, südame ja praeguse hetkega ning usaldada ja ennast täielikult kogemusele anduda.

 

Kuid me peame arvesse võtma, et tänapäeval meil on nii palju sisendit meie meelele ning lisaks igapäevaelu muud tegemised, et me ei pruugi väga sügavas kontaktis endaga olla ning kui me ei ole endaga kontaktis, takistab see ka otseselt sügavat partneri tunnetust. Samuti võivad partnerite energeetikad võnkuda eri sagedustel. Partneri energeetika erineb meist kas seetõttu, et me ei ole veel piisavalt üksteist tundma õppinud, et ühele lainele jõuda või hoopis seetõttu, et oleme pikalt koos olnud ja seksuaalsus on muutunud rutiiniks või hoopis seetõttu, et meie vahele on kerkinud väljakutse…põhjuseid võib olla lõputult. Kuid paljud kogevad, et seksuaalne tegevus ei ole spontaanselt iga kord rahuldav. … Seks on nagu elu, mis võib olla muutlik ja seega iga oskuse õppimine annab meile võimaluse seda meisterlikumalt ja sügavamalt kogeda. 

 

Igati soovitatav on õppida tehnikaid, kohanduda, neid muuta ja lõpuks minna tehnikatest kaugemale leides oma teekonna ja luua ühendus oma puhta kirega, kus reeglid puuduvad. 

 

Kui üks partner ei ole kire kuumuses, ei saa me teisele peale hüpata. Eriti kehtib see naiste puhul, kus kehas võivad olla hirmud ja usalduse tekkimine võtab aega, et keha avaneks, et ta kaitsemüür pehmeneks.

 

Suudlemine on imeline viis naist avada. Uuringud näitavad, et lesbid on voodis üldiselt sügavalt rahuldatud ning üks tegevus, mida nad teevad oluliselt rohkem kui heteroseksuaalses suhtes olevad naised on just suudlemine. Suudlemine maandab stressi, võimaldades naisel lõdvestuda ja avaneda ning samuti tõstab libiidot. Suudlemine toetab partneritel luua sügavamat armastuse, usalduse, intiimsuse ja ühtesulandumise tunnet.

 

“Just nagu päike sulatab või, nii samuti, kui armastus sulatab aru, tekib kiindumus. Sügavama kiindumusega tuleb üksteisega arvestamine. Kui üksteisega arvestamine kasvab, tuleb enesekindlus ja kui enesekindlus ilmneb, siis tärkab täielik kirg. Kui kirg jõuab oma kõrgustesse, kogeme armumist.” – Kama Sutra 

 

Kama Sutra soovitab, et unusta kõik reeglid alles siis, kui sa oled jõudnud kire leegitsemiseni. Aga nagu tulega, kui ta alles süttib, siis liiga tugevalt puhumine kustutab koheselt leegi, aga õrnalt tasapisi puhudes saame sädeme lõkkeks. Kui leek on tugev, on teda raske kustutada ükskõik mis võtetega…

 

Kama Sutra hoiatab mehi liiga karmi alustamise vastu, kuna naudingu asemel võib naisel tekkida hoopis vastupanu, hirm, kahtlus ja ebameeldivustunne nii seksuaalsuse kui meeste vastu üldiselt. Mitte ainult naise keha ei pruugi olla õrn, vaid samuti tema meel ja emotsioonid. Naist tuleb kohelda kui lilleõit, sellisel viisil, et ta ei sulguks, vaid et ta õitseks ja kiirgaks oma lummavat lõhna. Naist tuleb tähelepanelikult mõista, et õigel ajahetkel õigest kohast teda puudutada, arvestades iga naise eripära ja sama naise eripära erinevatel aegadel. Seetõttu ka järgnevaid suudlemisviise soovitab Kama Sutra alati kohandada vastavalt partnerile. Erinevaid suudlemisviiside soovitusi on mõlematele partneritele. 

 

 

Vastavalt Kama Sutrale seksuaalne suhe ilma eelmänguta on ebatäielik. Suudlemise ja hellitamise käigus avaneb võimalus täielikult ja sügavalt südamest anduda armatsemisse. 

 

Taoismis peetakse suudlemist ülioluliseks ka armatsemise ajal, mitte ainult ettevalmistuseks. Selleks, et meie seksuaalenergia ja libiido oleks jätkuvalt elav, on oluline hoida seksuaalenergiat enda sees. Kui partnerid vahekorra ajal enamus ajast ka suudlevad, toetab see energiaringlust partnerite vahel ning seksuaalenergia hoidmist, mis võimaldab seksuaalenergial pulbitseda ka pärast vahekorra lõppemist ning hoida kirge partnerite vahel. 

 

Samuti on suudluse olulisus armatsemise ajal välja toodud araabia iidses armuõpikus “Perfumed Garden” järgnevate soovitustega, “Ilma suudluseta ei anna ükski armatsemise asend täielikku naudingut; ja poosid, kus suudlemine ei ole teostatav, ei ole täielikult rahuldustpakkuvad, võttes arvesse, et suudlus on üks kõige võimsaimaid ergutisi armastuse kunstis.”

 

Kama Sutra võtab kokku, et inimsuhete seksuaalsus on eriline just seetõttu, et me saame üksteisega kommunikeerida, mis seksuaalselt meile sobib. Andes ennast partnerile, kinkides ennast, täielikult andudes, kogeme me ka ise kõige sügavamat saamist. Andmise ja saamise piirid lahustuvad. Andmisest saab saamine ja saamisest andmine. Oma meele naudingu poole pürgimisest saab nii hoopis sügavam kogemus, kus kohtume partneriga ühtsuses, mitte eraldatuses. 

 

“Õnnetunne, nii antud kui saadud, on vastastikune nauding. Selleks jagatud õnnetundeks ja naudinguks on inimene täilikult ennast valmis andma.” – Kama Sutra