Püha seksuaalsus

Asi pole selles, kas midagi on “kohane, sünnis või sobilik”, vaid tõelises, ausas ja siiras olemises. Ja see ei saa kunagi olla sobimatu.

Arusaam, et seksuaalenergia, millest sünnib elu, on kuidagi sobimatu, on kinnistunud aastatuhandete vältel inimkonna alateadvusesse. Tegelikult on energia ise puhas, ilus, võimas ja püha ja võib olla just selleks allikaks, mida kasutada, et me inimesena areneks oma potensiaali tippu. Kõik oleneb seksuaalenergia teadlikust kasutusest. Allolevas tekstis on toodud huvitavaid seoseid ja tõlgendusi gnostilise kristluse perspektiivist ja mitmete sügavate vaimsete traditsioonide sarnaseid arusaamasid seksuaalenergia tegelikust väärtusest.

Kõikides maailma sügavates vaimsetes kultuurides nagu seda olid Egiptuse, Asteekide, Maiade, Hindude, Juutide, Põhjamaade, Kreeka, Islami, Polüneesia, kristlikud ja budistlikud traditsioonid, leiame me sarnaseid põhitõdesid ja sümboolikaid, mis puudutab seksuaalseid õpetusi. Seksuaalenergia sümboliks on kõikides nendes traditsioonides madu.

Piibli esimesed sõnad on: „Alguses lõi Jumal taeva ja Maa“. Seda lauset heebrea keelde tõlkides saame aga hoopis lause „Tarkuses loob Elohim…“ „El“ tähendab meesjumalat, „Eloah“ naisjumalannat, „Elohim“ on mitmus, mis tähendab Jumalad ja Jumalannad ehk nii mehed kui naised.

Teine nimi, millega Jumalat kutsuti, oli Jehovah, mis taaskord lahti tõlgendades koosneb silpidest Yod – mees, peenis, Aadam ja Heva/Heve – naine, ema, üsa, Eeva. Seega ka siinkohal hõlmab Jumal nii naiselikke kui mehelikke omadusi.

Algne inimene seega nii Kristuse traditsiooni järgi, kuid me leiame seda ka Indias ja Asteekide traditsioonis, oli androgüünne inimene ehk samaaegselt nii mees kui naine. Kui androgüüne inimene eraldati meheks ja naiseks, tekkis meeste ja naiste vahel alaline soov seksuaalühteks.

Sümboolselt esindab Aadam igas inimeses olevat mees-energiakanalit selgroo paremal pool, Indias tuntud kui Pingala, Egiptuse traditsioonis kui Od, Eeva, aga nais-energiakanalit selgroo vasakul pool, Ida, Ob. Need energiad on sümboliseeritud ka heeroldikepis, mida me näeme nii Asteekide, Pärsia, Egiptuse, Kreeka kui ka India kultuurides, kus kaks madu esindavad mees- ja naisenergia kanaleid, mis kulgevad mööda selgroogu. Selgroo juures on seksuaalenergia. Selgroog on moodustatud 33 lülist, mis on sama palju aastaid, kui elas Jeesus.

Naisenergia või Eeva tahab luua, seega on Eeva kiusatuses süüa puuvilja, et saada seksuaalse tegevuse viljad ehk lapsed. Eedeni aias ei tohtinud Aadam ja Eeva süüa vaid teadmiste puu vilju. Teadmiste puu vihjab seksuaalsetele teadmistele. Madu meelitas Eevat nö loomaliku instinktiivse seksini, kus Eeva ei kasutanud seksuaalenergiat teadlikult, mis viis Eedeni aiast välja viskamiseni.

Seksuaalaktis on tohutu energia, Jumala vägi luua. Mees on aktiivne jõud, naine passiivne, seks vägi, mis toob nad kokku. Naudiskleda seksuaalsuse viljades tähendab visata seksuaalenergiat välja läbi plahvatava orgasmi, mis annab väikese maitse jumalikust energiast, mis toidab hinge, et tunda füüsilisi sensatsioone, aga tegu on energiaga, mis hoiab meid nii füüsiliselt kui vaimselt vormis. Seksuaalenergia on tohtu energia, mis annab inimesele loovväe, vitaalsuse, füüsilise ja psüühilise keha tervise ja 7 kõrgemat meeletaju. Aadama ja Eeva puuvilja söömine on sümboolselt seksuaalsuse viljade tagaajamine. Ilma seksuaalenergiata hing närbub ning side Jumalikkusega kaob. Orgasm on sümboliseeritud ka Lumivalgekese muinasjutus, kus magus õun mürgitab hinge ja viib meid oimetuseni, lõpmatu magamiseni.

Sarnaseid lugusid leiame läbi ajaloo, kus kohese füüsilise naudingu tagajärjeks on loobumine kõrgema teadvuse ja ärkveloleku seisundist. Läbi õuna söömise kerkisid inimeses esile loomalikud ihad, kannatus ja valu, seetõttu avanes Pandoora laegas. Sümboolselt ka Meduusa pea, oma mitmete pahedega nagu viha, uhkus, hirm, kadedus, mille tagajärjel muutus inimene oma ihade orjaks.

Eedeni aed on igas Jumalaga ühendatud hinges. Visates Jumala südamest välja, viskame hinge Eedeni aiast välja ja see loob tühjuse tunde. Et asendada tühjust, mis on loodud mitte-ühendusest Jumalaga, lõi inimkond tsivilisatsiooni, ideed, usu, materiaalse rikkuse, seksuaalse naudingu, sensatsioonid ja ihad. Eedeni väravad ei ole suletud ega lukus, aga sissepääsu ees seisab põletava mõõgaga Cherubim. Sama teed mööda, nagu lahkusime Eedeni aiast, võime sinna ka tagasi minna, aga ainult need, kes on selle õigusega ära teeninud, kes on meelitavast maost jagu saanud.

See sümboolne madu on seksuaalne tuli meie sees, väga võimas atomaarne energia. Kuna energia on nii võimas, siis on inimesel vaja tohutut tahtejõudu, et selle ahvatlustest üle olla. Ainult need, kellel on tahtejõudu, võivad madu tõsta ja jõuda intellektuaalse inimese tasandilt tõelise inimese potentsiaalini. Kõikide traditsioonide jumalused hoiavad madu kontrolli all. Mao kontrolli all hoidmine vabastab hinge kannatustest.

Igal inimesel on valik kasutada seksuaalenergiat kas kõrgema teadvuseni jõudmiseks või kuristikku ja kaosesse, kannatusse, valusse ja vaimsesse surma laskumiseks. Kui me ületame loomaliku seksuaalsuse iha, siis võidame Eeva mao ning jõuame läbi seksuaalsuse tõelise tarkuseni. Kui sa ühendad mehe ja naise, võid siseneda taevariiki. Inimkond lahkus Eedenist kui paar ja paarina peavad nad tagasi pöörduma. Paar peab koos töötama, et jõuda ideaalini.

Yeshua/Jeesus tähendab päästjat. Kristus tuleb kreeka sõnast krestos, tuli. Jeesus Kristus ei ole otseselt nimi, aga tähendab päästja tuld. Mees ja naine loovad seksuaalsuse abil päästja, Kristuse tule. Kristus on seega universaalne energia, mis päästab neid, kes on piisavalt puhtad, et seda vastu võtta.

Seksuaalenergia hoidmine ja transmutatsioon võivad taastada Eeva laskunud mao, kukkunud madu saab äratada. Kundalini energia, Jumalik aktiivne intelligents aga ärkab ainult siis, kui meil on ka moraalne puhtus, kus ületame iha, ahnuse ja uhkuse. Moraalne puhtus väljendub inimese tegudes.

Seksuaalenergia tuli peab looma või see hävitab, seda ei tohi ka maha suruda, sest vastasel juhul muutub ta seesmiselt vihaks või ka usuliseks fanatismiks. Seksuaalne tuli viib otsese teadmiseni, maailma valguseni. Kogu eksistents loodi läbi valguse, kosmilise Kristuse tule, seksuaalenergia. Selleks, et ületada meel ja jõuda teadvuseni, on vaja valgust, et ületada pimedus ning loomalikud ihad, mis täidavad meele. Teadmised on võtmeks, et siseneda kõrgemasse teadvuse seisundisse, mis on iga vaimse traditsiooni eesmärk.

Allikas: “Sex: The Secret Gate to Eden” Thelma Press